Embed

Polisten 'Seks Kutusu'

Fahişelerin işlerini daha fazla mahremiyet içinde yapabilmeleri için arabayla içine girilebilen 'seks kutuları' inşa edilecek.

Evleri, fahişelerin çalıştığı Zürih'in 'red light district' olarak anılan bölgesine bakanlardan binlerce şikayet gelmesi üzerine polis kolları sıvadı.

Zürih polis şefi Daniel Leupi, halihazırda Almanya'nın Essen ve Köln gibi şehirlerinde kullanılan ve fahişelerin daha 'gözden uzak' bir şekilde çalışmalarını sağlayan 'seks kutuları' önerisinde bulundu.

Basit metal çitlerden yapılan ve üzerleri kapalı olmdığı için aslında tam olarak kutu da denemeyecek bölmeler, müşterilerin araçlarıyla içine girebileceği genişlikte.

Bölgede oturan biri, "Güpegündüz her türlü şeyi yapıyorlar ve bunun sürekli gözümüzün önünde olmasından bıktık usandık" derken, polis sözcüsü Reto Casanova, "Fuhuştan kurtulamıyoruz, o zaman onu nasıl kontrol edebileceğimizi öğrenmek zorundayız" diye konuştu.

Bazı kesimler ise zaten sürekli tehlike altında olan fahişelerin bu 'kutuların' içinde daha fazla şiddete ve tehlikeye maruz kalabileceklerini belirterek uygulamayı eleştiriyor.

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !